TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KLN1250A1/4
Part No.:
KLN1250A1/4
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
KLN1250A1/4.pdf
Description:
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Shipping
Inventory:407
Comments
KLN1250A1/4 Specifications
Manufacturer
Series:
KLN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical
Type:
Knurled, Straight
Shaft Size:
0.250" (6.35mm)
Diameter:
1.252" (31.80mm)
Height:
0.625" (15.88mm)