TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KN1751BS1/4
Part No.:
KN1751BS1/4
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
KN1751BS1/4.pdf
Description:
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Shipping
Inventory:795
Comments
KN1751BS1/4 Specifications
Manufacturer
Series:
KN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical
Type:
Knurled, Straight
Shaft Size:
0.250" (6.35mm)
Diameter:
1.750" (44.45mm)
Height:
0.622" (15.80mm)