TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KN500B1/8
Part No.:
KN500B1/8
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
KN500B1/8.pdf
Description:
KNOB KNURLED 0.126" METAL
Shipping
Inventory:1,928
Comments
KN500B1/8 Specifications
Manufacturer
Series:
KN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical
Type:
Knurled, Straight
Shaft Size:
0.126" (3.20mm)
Diameter:
0.500" (12.70mm)
Height:
0.625" (15.88mm)