TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KPN500B1/4
Part No.:
KPN500B1/4
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
KPN500B1/4.pdf
Description:
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Shipping
Inventory:790
Comments
KPN500B1/4 Specifications
Manufacturer
Series:
KPN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical with Pointer
Type:
Knurled, Straight
Shaft Size:
0.250" (6.35mm)
Diameter:
0.500" (12.70mm)
Height:
0.625" (15.88mm)