Essentra Components LCBSB-10M-01A
Part No.:
LCBSB-10M-01A
Datasheet:
LCBSB-10M-01A.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 10MM
Shipping
Inventory:0
Comments
LCBSB-10M-01A Specifications
Series:
Richco, LCBSB-M
Mounting Type:
Adhesive
Between Board Height:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.795" (20.20mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"