Essentra Components LCBSB-12M-01
Part No.:
LCBSB-12M-01
Datasheet:
LCBSB-12M-01.pdf
Description:
CBS LOCKING BASE W/O ADH 12MM
Shipping
Inventory:0
Comments
LCBSB-12M-01 Specifications
Series:
CBSB
Mounting Type:
Adhesive
Between Board Height:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"