Vishay Semiconductor Opto Division LH1262CACTR
Part No.:
LH1262CACTR
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
LH1262CACTR.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV 2CH PHVOLT 8-SMD
Shipping
Inventory:3,429
Comments
LH1262CACTR Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max):
15V
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.26V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C