Vishay Semiconductor Opto Division LH1262CB
Part No.:
LH1262CB
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
LH1262CB.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV 2CH PHVOLT 8-DIP
Shipping
Inventory:253
Comments
LH1262CB Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Voltage - Output (Max):
15V
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.26V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C