Lite-On Inc. LTV-3150S-TA1
Part No.:
LTV-3150S-TA1
Manufacturer:
Lite-On Inc.
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
LTV-3150S-TA1.pdf
Description:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8SMD
Shipping
Inventory:0
Comments
LTV-3150S-TA1 Specifications
Manufacturer
Lite-On Inc.
Series:
LTV-3150
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Optical Coupling
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
400ns, 400ns
Pulse Width Distortion (Max):
120ns
Rise / Fall Time (Typ):
42ns, 50ns
Current - Output High, Low:
800mA, 800mA
Current - Peak Output:
1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.37V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C