RAF Electronic Hardware M0175-SS-20
Part No.:
M0175-SS-20
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
6.5MM HD X 17.5MM X M3 THD
Shipping
Inventory:219
Comments
M0175-SS-20 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Panel Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
M3x0.5
Head Diameter:
0.256" (6.50mm)
Head Height:
0.256" (6.50mm)
Length - Below Head:
0.689" (17.50mm)
Length - Overall:
0.945" (24.00mm)