RAF Electronic Hardware M0504-25-B-27
Part No.:
M0504-25-B-27
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M0504-25-B-27.pdf
Description:
METRIC ROUND SPACERELECTRO TIN S
Shipping
Inventory:0
Comments
M0504-25-B-27 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round Spacer
Threaded/Unthreaded:
Unthreaded
Gender:
Female, Female
Screw, Thread Size:
M2.5
Diameter - Inside:
0.106" (2.70mm)
Diameter - Outside:
0.177" (4.50mm)
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.197" (5.00mm)