RAF Electronic Hardware M0839-10-AL-24
Part No.:
M0839-10-AL-24
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
M0839-10-AL-24.pdf
Description:
METRIC ROUND SPACERBLACK ANODIZE
Shipping
Inventory:0
Comments
M0839-10-AL-24 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round Spacer
Threaded/Unthreaded:
Unthreaded
Gender:
Female, Female
Screw, Thread Size:
M10
Diameter - Inside:
0.413" (10.50mm)
Diameter - Outside:
0.748" (19.00mm)
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.394" (10.00mm)