Kanebridge M10120D603A2
Part No.:
M10120D603A2
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Carriage Bolt - Square Neck Roun
Shipping
Inventory:1,200
Comments
M10120D603A2 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Carriage Bolt
Screw Head Type:
Round Head
Drive Type:
Features:
Standard
Thread Size:
M10x1.5
Head Diameter:
0.919" (23.35mm)
Head Height:
0.213" (5.40mm)
Length - Below Head:
4.724" (120.00mm)
Length - Overall:
4.937" (125.40mm)