Kanebridge M12100D603A2
Part No.:
M12100D603A2
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Carriage Bolt - Square Neck Roun
Shipping
Inventory:1,300
Comments
M12100D603A2 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Carriage Bolt
Screw Head Type:
Round Head
Drive Type:
Features:
Standard
Thread Size:
M12x1.75
Head Diameter:
1.156" (29.35mm)
Head Height:
0.252" (6.40mm)
Length - Below Head:
3.937" (100.00mm)
Length - Overall:
4.189" (106.40mm)