RAF Electronic Hardware M1300-3005-B-12
Part No.:
M1300-3005-B-12
Datasheet:
M1300-3005-B-12.pdf
Description:
METRIC HEX STANDOFFCLEAR ZINC6MM
Comments
M1300-3005-B-12 Specifications
Diameter - Outside:
0.236" (6.00mm) Hex
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.118" (3.00mm)