RAF Electronic Hardware M1508-D-3005-S-12
Part No.:
M1508-D-3005-S-12
Datasheet:
M1508-D-3005-S-12.pdf
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFCLEAR
Comments
M1508-D-3005-S-12 Specifications
Screw, Thread Size:
M3x0.5
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.177" (4.50mm)
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.598" (15.20mm)