RAF Electronic Hardware M1535-A-3005-SS
Part No.:
M1535-A-3005-SS
Datasheet:
M1535-A-3005-SS.pdf
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Comments
M1535-A-3005-SS Specifications
Screw, Thread Size:
M3x0.5
Diameter - Inside:
0.150" (3.80mm)
Diameter - Outside:
0.236" (6.00mm)
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.193" (4.90mm)