RAF Electronic Hardware M1570-B-4007-B
Part No.:
M1570-B-4007-B
Datasheet:
M1570-B-4007-B.pdf
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
Comments
M1570-B-4007-B Specifications
Screw, Thread Size:
M4x0.7
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Between Board Height:
0.594" (15.08mm)
Length - Overall:
0.224" (5.70mm)