Kanebridge M16100D93110
Part No.:
M16100D93110
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Hex Cap Screw - Hex Head - Class
Shipping
Inventory:1,150
Comments
M16100D93110 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hex Cap Screw
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
External Hex
Features:
Standard
Thread Size:
M16x2
Head Diameter:
0.939" (23.84mm)
Head Height:
0.394" (10.00mm)
Length - Below Head:
3.937" (100.00mm)
Length - Overall:
4.331" (110.00mm)