Kanebridge M20120D9318
Part No.:
M20120D9318
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Hex Cap Screw - Hex Head - Zinc
Shipping
Inventory:400
Comments
M20120D9318 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hex Cap Screw
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
External Hex
Features:
Standard
Thread Size:
M20x2.5
Head Diameter:
1.175" (29.84mm)
Head Height:
0.492" (12.50mm)
Length - Below Head:
4.724" (120.00mm)
Length - Overall:
5.217" (132.50mm)