RAF Electronic Hardware M2901-N-3.0-1.5-2.6
Part No.:
M2901-N-3.0-1.5-2.6
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M2901-N-3.0-1.5-2.6.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
Inventory:0
Comments
M2901-N-3.0-1.5-2.6 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.102" (2.59mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.118" (3.00mm)
Thickness - Overall:
0.075" (1.90mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)