RAF Electronic Hardware M2901-N-3.1-2.0-2.1
Part No.:
M2901-N-3.1-2.0-2.1
Datasheet:
M2901-N-3.1-2.0-2.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2901-N-3.1-2.0-2.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.083" (2.10mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.122" (3.10mm)
Thickness - Overall:
0.094" (2.39mm)
Length - Below Head:
0.079" (2.00mm)