RAF Electronic Hardware M2903-N-5.0-3.5-4.0
Part No.:
M2903-N-5.0-3.5-4.0
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M2903-N-5.0-3.5-4.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Shipping
Inventory:0
Comments
M2903-N-5.0-3.5-4.0 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.197" (5.00mm)
Thickness - Overall:
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head:
0.138" (3.50mm)