RAF Electronic Hardware M2903-TE-3.5-2.8-3.0
Part No.:
M2903-TE-3.5-2.8-3.0
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M2903-TE-3.5-2.8-3.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Shipping
Inventory:0
Comments
M2903-TE-3.5-2.8-3.0 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.138" (3.51mm)
Thickness - Overall:
0.126" (3.20mm)
Length - Below Head:
0.110" (2.80mm)