RAF Electronic Hardware M2905-N-7.5-1.6-6.0
Part No.:
M2905-N-7.5-1.6-6.0
Datasheet:
M2905-N-7.5-1.6-6.0.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2905-N-7.5-1.6-6.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.236" (6.00mm)
Diameter - Outside:
0.354" (9.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.295" (7.50mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.063" (1.60mm)