RAF Electronic Hardware M2916-TE-2.2-0.8-1.7
Part No.:
M2916-TE-2.2-0.8-1.7
Datasheet:
M2916-TE-2.2-0.8-1.7.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2916-TE-2.2-0.8-1.7 Specifications
Diameter - Inside:
0.067" (1.70mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.087" (2.20mm)
Thickness - Overall:
0.051" (1.30mm)
Length - Below Head:
0.031" (0.79mm)