RAF Electronic Hardware M2917-N-2.7-2-2.5
Part No.:
M2917-N-2.7-2-2.5
Datasheet:
M2917-N-2.7-2-2.5.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2917-N-2.7-2-2.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.098" (2.49mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.106" (2.70mm)
Thickness - Overall:
0.098" (2.50mm)
Length - Below Head:
0.079" (2.00mm)