RAF Electronic Hardware M2918-TE-3.2-1.5-2.2
Part No.:
M2918-TE-3.2-1.5-2.2
Datasheet:
M2918-TE-3.2-1.5-2.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2918-TE-3.2-1.5-2.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.087" (2.20mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.126" (3.20mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)