RAF Electronic Hardware M2918-TE-4.2-1.5-2.6
Part No.:
M2918-TE-4.2-1.5-2.6
Datasheet:
M2918-TE-4.2-1.5-2.6.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2918-TE-4.2-1.5-2.6 Specifications
Diameter - Inside:
0.102" (2.59mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.165" (4.20mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)