RAF Electronic Hardware M2920-TE-4.5-1.0-2.7
Part No.:
M2920-TE-4.5-1.0-2.7
Datasheet:
M2920-TE-4.5-1.0-2.7.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2920-TE-4.5-1.0-2.7 Specifications
Diameter - Inside:
0.106" (2.70mm)
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.177" (4.50mm)
Thickness - Overall:
0.059" (1.50mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)