RAF Electronic Hardware M2932-N-3.84-1.61-2.03
Part No.:
M2932-N-3.84-1.61-2.03
Datasheet:
M2932-N-3.84-1.61-2.03.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2932-N-3.84-1.61-2.03 Specifications
Diameter - Inside:
0.080" (2.03mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.151" (3.84mm)
Thickness - Overall:
0.087" (2.20mm)
Length - Below Head:
0.063" (1.60mm)