RAF Electronic Hardware M2935-TE-4-0.6-3.2
Part No.:
M2935-TE-4-0.6-3.2
Datasheet:
M2935-TE-4-0.6-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2935-TE-4-0.6-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.157" (4.00mm)
Thickness - Overall:
0.047" (1.19mm)
Length - Below Head:
0.024" (0.60mm)