RAF Electronic Hardware M2948-D-3.1-3.0-2.1
Part No.:
M2948-D-3.1-3.0-2.1
Datasheet:
M2948-D-3.1-3.0-2.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN DELR
Comments
M2948-D-3.1-3.0-2.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.083" (2.10mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.122" (3.10mm)
Thickness - Overall:
0.150" (3.80mm)
Length - Below Head:
0.118" (3.00mm)