RAF Electronic Hardware M2951-PH-4.7-3-3.2
Part No.:
M2951-PH-4.7-3-3.2
Datasheet:
M2951-PH-4.7-3-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M2951-PH-4.7-3-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.185" (4.70mm)
Thickness - Overall:
0.150" (3.80mm)
Length - Below Head:
0.118" (3.00mm)