RAF Electronic Hardware M2954-TE-8.7-1.0-6.4
Part No.:
M2954-TE-8.7-1.0-6.4
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
M2954-TE-8.7-1.0-6.4.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Shipping
Inventory:0
Comments
M2954-TE-8.7-1.0-6.4 Specifications
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.343" (8.70mm)
Thickness - Overall:
0.071" (1.80mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)