RAF Electronic Hardware M2970-TE-2.3-1.0-1.31
Part No.:
M2970-TE-2.3-1.0-1.31
Datasheet:
M2970-TE-2.3-1.0-1.31.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2970-TE-2.3-1.0-1.31 Specifications
Diameter - Inside:
0.052" (1.31mm)
Diameter - Outside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.091" (2.30mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)