RAF Electronic Hardware M2971-TE-3.2-2.3-2.2
Part No.:
M2971-TE-3.2-2.3-2.2
Datasheet:
M2971-TE-3.2-2.3-2.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2971-TE-3.2-2.3-2.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.087" (2.20mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.126" (3.20mm)
Thickness - Overall:
0.130" (3.30mm)
Length - Below Head:
0.091" (2.30mm)