RAF Electronic Hardware M2971-TE-3.5-1.1-3.04
Part No.:
M2971-TE-3.5-1.1-3.04
Datasheet:
M2971-TE-3.5-1.1-3.04.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2971-TE-3.5-1.1-3.04 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.138" (3.51mm)
Thickness - Overall:
0.083" (2.10mm)
Length - Below Head:
0.043" (1.10mm)