RAF Electronic Hardware M2972-PH-3.6-1.3-3.1
Part No.:
M2972-PH-3.6-1.3-3.1
Datasheet:
M2972-PH-3.6-1.3-3.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN PHEN
Comments
M2972-PH-3.6-1.3-3.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.142" (3.60mm)
Thickness - Overall:
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head:
0.051" (1.30mm)