RAF Electronic Hardware M2972-TE-3.5-2.5-3.1
Part No.:
M2972-TE-3.5-2.5-3.1
Datasheet:
M2972-TE-3.5-2.5-3.1.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2972-TE-3.5-2.5-3.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.138" (3.51mm)
Thickness - Overall:
0.138" (3.50mm)
Length - Below Head:
0.098" (2.49mm)