RAF Electronic Hardware M2973-N-4.5-3.5-3.2
Part No.:
M2973-N-4.5-3.5-3.2
Datasheet:
M2973-N-4.5-3.5-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2973-N-4.5-3.5-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.177" (4.50mm)
Thickness - Overall:
0.177" (4.50mm)
Length - Below Head:
0.138" (3.50mm)