RAF Electronic Hardware M2978-N-8.5-3.0-4.3
Part No.:
M2978-N-8.5-3.0-4.3
Datasheet:
M2978-N-8.5-3.0-4.3.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2978-N-8.5-3.0-4.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.169" (4.29mm)
Diameter - Outside:
0.472" (11.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.335" (8.50mm)
Thickness - Overall:
0.157" (4.00mm)
Length - Below Head:
0.118" (3.00mm)