RAF Electronic Hardware M2978-TE-8.0-1.5-4.3
Part No.:
M2978-TE-8.0-1.5-4.3
Datasheet:
M2978-TE-8.0-1.5-4.3.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M2978-TE-8.0-1.5-4.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.169" (4.29mm)
Diameter - Outside:
0.472" (11.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.315" (8.00mm)
Thickness - Overall:
0.098" (2.50mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)