RAF Electronic Hardware M2994-N-3.8-0.6-3.2
Part No.:
M2994-N-3.8-0.6-3.2
Datasheet:
M2994-N-3.8-0.6-3.2.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN NYLO
Comments
M2994-N-3.8-0.6-3.2 Specifications
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.80mm)
Thickness - Overall:
0.071" (1.80mm)
Length - Below Head:
0.024" (0.60mm)