RAF Electronic Hardware M3020-N-7.0-4.0-5.3
Part No.:
M3020-N-7.0-4.0-5.3
Datasheet:
M3020-N-7.0-4.0-5.3.pdf
Comments
M3020-N-7.0-4.0-5.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.209" (5.30mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.276" (7.00mm)
Thickness - Overall:
0.209" (5.30mm)
Length - Below Head:
0.157" (4.00mm)