RAF Electronic Hardware M3020-TE-4.9-1.0-4.3
Part No.:
M3020-TE-4.9-1.0-4.3
Datasheet:
M3020-TE-4.9-1.0-4.3.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3020-TE-4.9-1.0-4.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.169" (4.29mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.193" (4.90mm)
Thickness - Overall:
0.091" (2.30mm)
Length - Below Head:
0.039" (0.99mm)