RAF Electronic Hardware M3021-N-7-1.5-4.0
Part No.:
M3021-N-7-1.5-4.0
Datasheet:
M3021-N-7-1.5-4.0.pdf
Comments
M3021-N-7-1.5-4.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.157" (3.99mm)
Diameter - Outside:
0.433" (11.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.276" (7.00mm)
Thickness - Overall:
0.110" (2.80mm)
Length - Below Head:
0.059" (1.50mm)