RAF Electronic Hardware M3037-TE-3.3-5.0-2.3
Part No.:
M3037-TE-3.3-5.0-2.3
Datasheet:
M3037-TE-3.3-5.0-2.3.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3037-TE-3.3-5.0-2.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.091" (2.31mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.130" (3.30mm)
Thickness - Overall:
0.260" (6.60mm)
Length - Below Head:
0.197" (5.00mm)