RAF Electronic Hardware M3037-TE-3.4-5.0-2.5
Part No.:
M3037-TE-3.4-5.0-2.5
Datasheet:
M3037-TE-3.4-5.0-2.5.pdf
Description:
METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
Comments
M3037-TE-3.4-5.0-2.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.098" (2.49mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.134" (3.40mm)
Thickness - Overall:
0.260" (6.60mm)
Length - Below Head:
0.197" (5.00mm)