RAF Electronic Hardware M3039-N-9.0-1.6-7.0
Part No.:
M3039-N-9.0-1.6-7.0
Datasheet:
M3039-N-9.0-1.6-7.0.pdf
Comments
M3039-N-9.0-1.6-7.0 Specifications
Diameter - Inside:
0.276" (7.00mm)
Diameter - Outside:
0.276" (7.01mm)
Diameter - Shoulder:
0.354" (9.00mm)
Thickness - Overall:
0.126" (3.20mm)
Length - Below Head:
0.063" (1.60mm)